مهارت های ارتباطی

روش های ترک خودارضایی (ترک استمنا)

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا) | روش های ترک خودارضایی (ترک استمنا)

همه انسان ها دارای تمایلات جنسی هستند که اگر این تمایلات را در مسیر مثبت به کار ببرند سبب سلامت جسم و روح فرد می شود. متاسفانه در جامعه امروزی بسیاری از جوانان به علت مشکلات بیشماری که دارند ، نمی توانند تمایلات جنسی خود را در مسیر درست هدایت کنند و دچار انحرافات جنسی می شوند.

یکی از این انحرافات جنسی خود ارضایی می باشد که به معنی تحریک آلت توسط خود شخص بدون آمیزش جنسی (معمولاً با دست) می باشد که به تخلیه هیجان منجر می شود.افرادی که خود ارضایی را تجربه می کنند در مدت کوتاهی احساس رضایت دارند اما پس از مدتی با هر بار خود ارضایی احساس ندامت و پشیمانی می کنند و عوارض مختلفی برایشان به وجود می آید. روش های مختلف زیادی برای ترک خود ارضایی وجود دارد.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

ترک خود ارضایی با فعالیت های سرگرم کننده

برای ترک خود ارضایی ، لازم است هنگامی که این افکار به سراغتان می آید حواستان را پرت کنید و لحظات زندگیتان را با فعالیت های سرگرم کننده و متفاوت، پر کنید.

ایجاد خلاقیت و کنترل امیال جنسی برای ترک خود ارضایی

صومعه نشین ها و مرشدها قرن ها پیش به تغییر امیال جنسی خود پرداخته اند و آنها را به برون دادی ابتکارآمیز مانند شروع به نوشتن ، نواختن یک ساز ، نقاشی ، طراحی ، و کارهای مبتکرانه تغییر داده اند.

غلبه بر افکار جنسی با ورزش

برای غلبه بر افکار جنسی و جلوگیری از خود ارضایی بهتر است یکی از ورزش های مورد علاقه تان مانند، دو یا شنا، یا یک ورزش گروهی مثل فوتبال، بسکتبال، یا تنیس را دنبال کنید زیرا ورزش کردن سبب تسکین استرس، احساس شادابی و سلامت جسم می شود. یوگا، نیز یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل امیال جنسی است که احساس آرامش بیشتری به شما داده و تفکرات خودارضایی را کاهش می دهد.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

تغذیه سالم روشی برای ترک خود ارضایی

برای اینکه بتوانید در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و انرژی خود را صرف کارهای خلاقانه کنید لازم است از میوه جات و سبزیجات زیادی در رژیم غذاییتان استفاده کنید تا تاثیرات آن را روی بدن تان ببینید . استفاده از میوه و سبزیجات سبب می شود که شما سالم تر زندگی کنید و استرس که عامل اصلی خودارضایی است را نداشته باشید.

ترک خود ارضایی با انجام کارهای خیرخواهانه

برای اینکه افکار جنسی را از خود دور کنید لازم است ، انرژی تان را صرف کمک به اهداف بشردوستانه مانند کمک به خانواده های کم درآمد ، درس دادن به دانش آموزان ضعیف ، جمع کردن پول برای کار خیر یا تمیز کردن مناطق آسیب دیده کنید.

سرگرمی جدید، مهارت پرورشی برای دوری از افکار جنسی

برای اینکه ذهنتان را در زمانی که دچار افکار جنسی می شود به سمت دیگری هدایت کنید لازم است یک سرگرمی جدید، یا یک مهارت پرورشی مانند آشپزی، نجاری، تیراندازی، نانوایی، سخنرانی برای عموم یا باغبانی و گلکاری را بیاموزید زیرا تبحر درآن، زمان طولانی لازم دارد که می تواند توجه مغز را از رضایت آنی خودارضایی به سمت رضایت کسب اهداف دربلند مدت، جلب کند.

برنامه ریزی برای ساعات استراحت روزانه راهی برای کنترل میل جنسی

زمان های انجام خودارضایی را بدانید و در این زمان ها ذهنتان را با یک برنامه خوب و کامل منحرف کنید ، لازم است برنامه شما بسیار انرژی بر باشد تا با انجام آن سرگرم و خسته شوید و دیگر انرژی برای خودارضایی برایتان باقی نماند.

اگر این افکار پیش از خواب به سراغتان می آید ، روی زمین شنا بروید، تاجایی که آن قدر خسته شوید که هیچ کاری جز خوابیدن نتوانید انجام دهید و اگر صبح ها برای این کار وسوسه می شوید، سعی کنید کمی بیشتر لباس بپوشید تا لمس بدن تان سخت تر شود.

حمام آب سرد برای جلوگیری از خودارضایی

اگر هنگام حمام کردن تحریک می شوید و افکار جنسی به سراغتان می آید که موجب خود ارضایی شما می شود ، طولانی در حمام نمانید و فقط از دوش آب سرد برای حمام کردن استفاده کنید .

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

ترک خود ارضایی با محدود کردن تنهایی تان

اگر در جایی که تنها هستید بیشتر خود ارضایی انجام می دهید بهتر است برای ترک این کار تا جای ممکن در جمع باشید و در فعالیت ها و مهمانی ها بیشتر شرکت کنید ، دوستان بیشتری بیابید تا کمتر تنها بمانید.

زمان های تنهایی تان درخانه و پیش از آمدن پدر و مادرتان از محل کار برای پیاده روی بروید، یا دریک کتابخانه درسهایتان را بخوانید.می توانید با رفتن به جمع عمومی مانند پارک ، کافی شاپ و … بروید زیرا بهتر از تنها ماندن است و خودارضایی است.

توقف تماشای فیلم پورن راهی برای جلوگیری از خودارضایی

دیدن فیلم های پورن سبب خود ارضایی جوانان می شود ، اگر اراده متوقف کردن تماشای این فیلم ها را ندارید کارهای زیر را انجام دهید :

نصب برنامه نرم افزار بلوک کننده پورن

نرم افزار بلوک کننده پورن را در رایانه خود نصب کنید . در اینصورت پسورد پورن بلاکر خودتان را خواهید دانست اما برای اینکه به پسورد دسترسی نداشته باشید ، می توانید هنگام انتخاب پسورد، درفایل تکست، تصادفا تایپ کنید، برای وارد کردن پسورد و تائیدش، آن را کپی پیست کنید، سپس فایل تکست را حذف کنید.

اگر برای انجام خودارضایی همیشه فیلم پورن می بینید کامپیوترتان را از اتاقتان خارج کنید و کامپیوترتان را به جایی منتقل کنید که دیگران ببینند.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

فیلم های پورن موجود در کامپیوترتان را حذف کنید.

اگر به فیلم های پورن اعتیاد دارید ، کمک بخواهید ، اپلیکیشن های ترک اعتیاد به پورن مانند Brainbuddy طوری طراحی شده اند که روی مغزتان تاثیر می گذارد و شما می توانید فیلم های پورن را ترک کنید.

تعیین یک سیستم پاداش راهی برای کنترل امیال جنسی

اگر برای چند هفته متوالی توانستید خود ارضایی خود را ترک کنید ، برای رفتارهای خوب تان پاداش هایی مانند یک گیم جدید یا یک بستنی درنظر بگیرید. مواظب باشید با چیزی که درحال مبارزه با آن هستید به خودتان پاداش ندهید، مثلا بعد از دو هفته برای پاداش خود ارضایی را برای خودتان در نظر نگیرید.

برای جلوگیری از خود ارضایی سرسخت و صبور باشید.

ترک اعتیاد به خودارضایی، نیازمند پشتکار و استقامت است، پس لازم است که در این راه صبور باشید زیرا ترک خود ارضایی به آسانی ممکن نیست.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

برای ترک خود ارضایی دست از تنبیه خودتان بردارید.

اگر تمام مدت روز را به خودارضایی و محکوم کردن آن فکر کنید و مدام در حال محکوم کردن احساس تان درمورد خودارضایی باشید، هرگز قادر به ترک آن نخواهید بود زیرا همچنان دارید تمام مدت به آن فکر می کنید.

برای ترک خود ارضایی ناامید نشوید

با دانستن اینکه بدانید تنها نیستید و بیشتر از ۹۵ درصد از مردها و ۸۹ درصد از زن ها خودارضایی می کنند کمتر احساس خجالت خواهید کرد و به حال خودتان تاسف می خورید و ناامید خواهید شد.

ترک خود ارضایی به دلایل اخلاقی

برای ترک خود ارضایی صرفا دلایل مربوط به سلامتی را در نظر نگیرید زیرا خودارضایی موجب نازایی ، جنون ، نابینایی، لکه های چشمی، نمی شود بلکه بهتر است به دلایل شخصی و اخلاقی این کار را ترک کنید.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

برای کنترل امیال جنسی باور داشته باشید که پیشرفت خواهید کرد.

راهی برای ترک اعتیاد به خودارضایی پیدا کنید و در این کار نا امید نشوید . اگر باور داشته باشید که می توانید در این نبرد پیروز شوید، احتمال موفقیت تان بسیار بیشتر خواهد بود تا این که خودتان را دست کم بگیرید.

برای ترک خودارضایی کمک بخواهید.

اگر همه راه ها را برای ترک خود ارضایی امتحان کردید ، موضوع را به فرد دیگری بگویید و از او کمک بخواهید. برای کمک خواستن برای ترک خود ارضایی خجالت نکشید چون بسیاری از مردم همین مشکل را دارند. از پیشوای مذهبی تان و یا فرد مومنی که قبلا به ترک خود ارضایی افراد دیگر کمک کرده و رازدار است کمک بخواهید.

می توانید برای راهنمایی و ترک این مشکل نزد مشاوران، روانشاسان و روانپزشکان که برای کمک به اعتیادهای مختلف در افراد آموزش دیده اند کمک بخواهید تا در صورت نیاز به دارو درمانی یا درمان رفتار ادراکی بپردازد.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

نکاتی برای ترک خودارضایی

 • از میز و صندلی برای نشستن استفاده کنید و روی تخت تان ننشینید.
 • همیشه در جمع دیگران باشید.
 • برای آرام ساختن روانتان ، دوش آب سرد بگیرید!
 • فکر کنید کسی در حال تماشای شما است.
 • به پیاده روی یا دو آهسته بروید.
 • ذهن تان را مشغول سازید .
 • روزه بگیرید و به دینداری و انجام فریضه های دینی روی آورید.
 • موزیک های غیرجنسی گوش کنید.
 • اهداف کوچک برای خود تعیین کنید و بر روی هدفتان تمرکز کنید و متعهد باشید.
 • هنگام خواب، شکمتان نباید بیش از حد معمول پر باشد.
 • از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
 • از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود.
 • از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده پرهیز کنید.
 • مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب نخورید.

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی (استمنا)

ترک خود ارضایی با مشغول کردن فکر و ذهن

 • قبل از خواب برای تخلیه مثانه اقدام کنید
 • از نوشیدن زیاد آب و مایعات پرهیز شود.
 • از دست ‏ورزی با اندام جنسی،اجتناب کنید.
 • به رو نخوابید.
 • هنگام رفتن به حمام و دستشویی ، در را قفل نکنید و سریع حمام و دستشویی را ترک کنید.
 • از نگاه کردن به بدن عریان خود اجتناب کنید.
 • با دیگران شوخیهای دستی نکنید.
 • شبها قبل از خواب مطالعه کنید .
 • با لباس کامل بخوابید و بعد از بیدار شدن سریع رختخواب را ترک نمایید.
 • دائما وضو داشته باشید.
 • از ذکر خدا غافل نشوید.
 • شبها تنها نخوابید.
 • به خدا توکل کنید و همواره یاد مرگ باشید.

دریافت مشاوره تلفنی جهت ترک خودارضایی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۴۳ نظرها

 1. این روش تاثیر زیادی نداره یک سایت هست که اگر در گوگل سرچ کنید.افرادی هستند که کمکتون میکنن سایت مرکز نزدیکی به خدا

 2. واقا مفید بود ولی از این ۹۵ درصد پسرا چن درصد میتونا ترک کنن اصلا چند درصد این عمل رو ترک میکنن

 3. ابوالفضل جان. طی یک دهه فعالیت مجموعه نوجوانی صدها نوجوان موفق به ترک شده اند که خودشان به ما پیام داده اند. حالا بماند کسانی که دیگر پاک بودن خود را بیان نکردند. همیشه نیمه پر لیوان رو ببین. کاری به بقیه اطرافیان خودت نداشته باش

 4. سلام. این امر امکان پذیر نیست. چون واقعا به خوبی تمام موارد را انجام نداده اید.
  تا حالا شده وقتی چند ساعت دیگه امتحان یا کنکور دارید گناه کنید ؟ یا انکه سر کلاس در در مدرسه خودارضایی کنید ؟‌ مسلما خیر چون تمام فکر شما درگیر موضوع دیگری است. تا زمانی که کنترل ذهن خودتون رو بر عهده نگیرید و و از طرفی هم با خدا رفیق نباشید و تمام نمازهای خودتون رو اول وقت نخوانید و به جای انس با مسجد با پارک محل و دختران ان حال کنید واقعا نمیوانید موفق شوید.

 5. باور کنید شده امروز یک دقیقه بعدش امتحان داشتم گناه کردم تو مدرسه سرویس بهداشتی وضع من خیلی خرابه

 6. اگر واقعا به این درجه از عدم کنترل خود رسیده اید خواندن متن بهتون کمک نمیکنه و مشاوره حضوری یا تلفنی بهترین گزینه است. اگر دوست داشتید میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 7. داخل همه سایتا اینارو نوشته
  ولی من نیاز دارم با یکی حرف بزنم
  همه حرفامو بکم
  دلم خالی شه
  نمیتونم تماس بگیرم
  چیکار کنم؟
  در این جور مواقع واقعا دلم میخواد خدا درکم کنه
  اگه بلایی سر خودم بیارم تنبیه م نکنه

 8. سلام رویا جان. اگه واقعا دنبال حرف زدن هستید با مشاوران نوجوانی تلفنی صحبت کنید.باور کنید ابرو شما نمیره و تازه مشکل شما حل میشه. خیلی ها از طریق مشاوره تلفنی مشکلشون حل شده

 9. حرف شما درسته.ولی تماس تلفنی هم هزینه میخواد.من درآمدی از خودم ندارم.و برای پولی ک خرج میکنم خانواده در جریان هستن ک کجا خرج میشه.مسئله من خیلی خصوصیه.فقط دلم میخواد یکی بهم کمک کنه.خیلی دوس دارم با مشاور حرف بزنم.ولی چجوری زنگ بزنم ک کسی صدامو نشنوه؟

 10. فکر نمیکردم خودارضایی موجب باطل شدن روزه میشه و باید به خاطر هر روزش ۶۱ روزه بگیری. مرسی که ما نوجون ها رو اگاه میکنید

 11. سلام. رفع مشکل زودانزالی وابسته به میزان خودارضایی شما است. توصیه ما اینه که هر وقت ماهی رو از اب بگیری تازه است. پس هرچی زودتر تصمیم بگیری پاک بشی فرصت بیشتری به بدن خودت میدهی تا به نرم اولیه خودش بگرده.

 12. من خودارضایی به سراغم می آید ولی جلویش را می گیرم.
  آیا راهی دارید که بتوتند کامل شهوات من را خاموش کند یا به طور موقتی آن را خاموش کند؟

 13. من خود ارضایی به سراغم می آید ولی جلویش را می گیرم.
  آیا راهی برای موقت یا کامل خاموش کردن شهوات جنسی دارید؟

 14. سلام
  باور کنید این راه‌ها جوابگو نیستن برای کسایی که از بچگی درگیر بودن و متوجه نبودن که این عادت اشتباه است و الان هم نمیتونن خودشون از بینش ببرن….
  به شخصه واقعا نمیخوام اما این موضوع یه چیزی از زندگی عادیم شده اونم بخاطر این که از بچگی شروع شد و هیچکس کاری برای از بین بردنش نکرد ولی میدونم که بازم نباید یه عادت باشه
  لطفا راههای بهتری رو پیشنهاد بدید..

 15. من اولین روز ترک خود ارزایی هست میخام هر روز که ترک میکنم اینجا بنویسم تا حالم خوب شه شما هم این کارو بکنین من دوست دارم ترک کنم از همین الان هم شروع میکنم

 16. سلام .من قبلا این کار رو میکردم اما نمیدونستم گناهه. بعد از چند وقت هم خود به خود ترک کردم.چون دیگه نتونستم فیلم های پورن ببینم.الان تقریبا سه هفته هست تازه فهمیدم گناهه.
  دوستان باور کنید حالتون خوب میشه .
  خدا خودش کمکتون میکنه

 17. سلام خیلی متشکرم از برنامه خوبه‌تون تازه این برنامه رو نصب و اجرا کردم فقط برای ترک خودارضایی و یه مسئله دیگه هرجنقد مشخص زیاد دارم تو ۱۴ سالگی سیگار و تیغ و قرص و…بگذریم فقط خواهشمند‌ ام دعا کنید بتونم خلاص شم از این وضع زندگی
  با تشکر

  1. سلام نوجون گل. شک نکنید با تلاش و توکل میتونید زندگی بهتری برای خودتون رقم بزنید.

 18. من یک پیشنهاد دارم
  خیلی خوب میشه که اگه یه بخشی رو بزارید برای اینکه کسانی که دوست دارند به نوجوان ها و یا همسن های خودشون کمک کنند ، به دلخواه یک مبلغی رو پرداخت کنند برای کسانی که نمیتونند هزینه مشاوره بدند .

  1. سلام. ایده خیلی خوبی است. لطفا از طریق پخش پشتیبانی در برنامه نوجوانی هم نظر خود را بیان نماید.

 19. سلام دوستان میخوام به شما پیشنهاد بدم برای ترک ،ترک خودارضایی به ۲ عامل بستگی داره یکی خودت و دیگری خدا مثال میزنم براتون ،مثلا یکی از بهترین راه هایی که خودت میتونی انجام بدی انجام مدیتیشن(دوستان مدیتیشن علاوه بر اینکه کاهش شهوت میاره ، باعث میشه در لحظه حساس منطقی فکر کنی و خودت رو نجات بدی بازم امکان خطا وجود داره ولی ناامید نشی) و نمازه به ویژه لقمان که شهوت را کاهش میده نکته اینه که هنگام شهوت سوره لقمان رو بخونید و خدا چطور، جاهایی که فکر شو نمیکنی دستت رومیگیره نباید به یکی وابسته بشه بین خودت و خدا مساوی قرار بده چرا چون بعضی اوقات اگر به خدا وابسته بشی و خودارضایی انجام بدی نا امیدی و ایمانت ضعیف تر میشه و میگی خدا منو دوست نداره البته در شرایط عادی هم هست ولی تشدید تر میشه. امیدوارم مطالب مفید باشه .و در اخر سعی کنید عادت +ایجاد کنید این خیلی مهمه مثلا کتاب خوندن و مدیتیشن .

 20. من چند سال این کارو میکنم اولاش خوب ولی الان نمیتونم قشنگ ببینم به غلط کردن افتادم خیلی پشیمونم ترخدا یه پیشنهاد خوب بدبد

 21. سلام در سایت دیدم که یه نفر پرسیده بود که برنامه پورن پلاکر نصب کنه پیشنهاد من برای تبلت و موبایل هستش اسم برنامهxblocker از نظر بهترین برنامه است نگران نباشین پولی نیست و کافی چیز هایی که احساس میکنید تحریک تون میکنه رو ببندین مثل اینستا و غیره نگران سایت هم نباشین خودش کنترل میکنه و قسمت اخر برنامه را فعال کنید تا پاک نشه و رمز بزارید پیشنهاد من اینه که یه نفر دیگه رمز بزاره براتون اپشن های دیگه ای داره که نمیتونم فعلاتوضیح بدم یا علی موفق باشید

 22. برنامه رایگان برای فیلتر سایت ها مستهجن برنامه «مسدود کننده نگهبان»تو فروشگاه گوگل است

 23. محمد عزیز ببین از چه طریقی خودارضایی میکنی جلوش رو بگیر عیبی نداره ترک خودارضایی طول می کشه شاید تو هنوز واقعا تصمیم به ترک نگرفتی یکی از دلایل خودارضایی اینکه تو از یه طریقی دوست داری این کارو انجام بدی ، یه پیشنهاد دارم اگه دیدی تحت فشار هستی پا شو چند تا دراز و نشست برو یا برو دستشویی اینا تنها راهکارها هستن موفق میشی یه روزی

  1. سلام. گوش دادن به تمامی موزیک ها حرام نیست. برای اگاهی بیشتر لطفا به بخش احکام موسیقی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن