بازگشت به خواندنی

بازگشت به خواندنی

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

با گسترش استفاده از فضای‌مجازی و توسعه روزافزون کسب وکارهای آنلاین، راه‌های کسب درآمد برای نوجوانان و جوانان بیشتر شده است. چون اکثر نوجوانان در این سنین مشغول به تحصیل هستند، بهتر است برای کسب درآمد به کارهای نیمه‌وقت مشغول شوند تا هم انگیزه و انرژی برای درس‌خواندن باقی بماند و هم با کسب مهارت آینده‌ای بهتر را رقم بزنند. پیشنهادهای زیر راه‌های آسان برای کسب درآمد توسط نوجوانان هستند.

کسب درآمد در خانه با دورکاری

دورکاری و کسب درآمد برای نوجوانان در خانه مزایای زیادی دارد از جمله:

– چون نوجوانان در سنین حساسی قرار دارند و باید پدرومادر بر اعمال آن‌ها نظارت بیشتری داشته باشند؛ با دورکاری می‌توانند در فضای امن خانه کسب درآمد کنند.

– کسب درآمد در خانه در دوران همه‌گیری کرونا باعث جلوگیری از شیوع بیماری می‌شود و خطری سلامتی نوجوانان را تهدید نمی‌کند.

– وقتی نوجوانان با راه‌های کسب درآمد در خانه آشنا باشند، امکان برخورد با آن‌ها در فضای‌کار با دوستان ناباب کم می‌شود و این موضوع در سلامت اخلاقی نوجوانان تاثیرگذار است.

– وقتی نوجوانی برای کسب درآمد تلاش می‌کند، برای آینده‌کاری و مالی‌اش تجربه کسب می‌کند و این تجربه برای آینده نوجوانان بسیار مفید است.

– کسب درآمد در خانه به نوجوان فرصت می‌دهد که از اوقات فراغتش به نحواحسن استفاده کند و از مشغول شدن او به فعالیت‌های زیان‌بار مانند بازی‌های کامپیوتری جلوگیری می‌کند.

پیشنهادهای کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

ساخت صنایع‌دستی و اثرهای هنری

کارآفرینان زیادی برای مشاغلی مانند جعبه‌سازی، شمع‌سازی، میناکاری، ملیله‌دوزی، عروسک‌سازی و… کارگاه‌هایی تاسیس کرده‌اند و امکان دورکاری را برای افراد فراهم آورده‌اند.

هر شخصی می‌تواند با قبول سفارشات این کارها، وسایل مورد نیاز و لوازم اولیه را درب منزل تحویل گرفته و بعد از تحویل سفارشات دستمزد دریافت کند.

تایپ‌ کردن

به لطف رواج استفاده از تلفن‌همراه توسط نوجوانان، اکثر نوجوانان از سرعت تایپ خوبی برخوردار هستند. تایپ کردن متون و جزوات یکی از آسان‌ترین راه‌های کسب درآمد برای نوجوانان است.

شرکت‌هایی وجود دارند که پروژه‌های تایپ متنی و تایپ صوتی را از کارفرماها تحویل می‌گیرند و انجام آن را به کارمندان خود می‌سپارند.

شما با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توانید این شرکت‌ها را پیدا کنید و به راحتی با انجام پروژه‌های تایپ بدون نیاز به هیچ سرمایه‌ای کسب درآمد کنید.

تدریس

یکی از راه‌های آسان برای کسب درآمد نوجوانان، تدریس کردن است.

نوجوانان می‌توانند با تدریس آنلاین یا حضوری مطالب درسی به دانش‌آموزان پایه‌های پایین‌تر، آموزش زبان‌های خارجی، آموزش انواع مهارت‌های کامپیوتری و… به دوستان و همکلاسی‌های خود کسب درآمد کنند.

دستیاری

در سنین نوجوانی به دلیل داشتن انگیزه و انرژی مضاعف یادگیری مهارت‌های فنی آسان‌تر است.

نوجوانان می‌توانند در کنار یک استادکار ماهر در زمینه‌هایی مانند مکانیکی، نقاشی، خیاطی، نجاری و… دستیار شوند و از این راه کسب درآمد کنند.

بسیاری از استادکاران ماهر کسب وکار خود را از شاگردی شروع کرده‌اند و اکنون هم درآمد بالایی دارند و هم برای چندین نفر دیگر ایجاد اشتغال کرده‌اند.

تبلیغات

تبلیغات یکی از راه‌های درآمدزایی بدون سرمایه است که در بسیاری از مواقع سقف درآمدی مشخصی ندارد و به میزان بازدهی و تلاش فرد از راه تبلیغات برای مشاغل مختلف می‌توان کسب درآمد کرد.

پخش تیزرهای تبلیغاتی و یا تبلیغات در گروه‌های مجازی می‌تواند یک راه مناسب کسب درآمد برای نوجوانان باشد.

ادمین سایت یا پیج اینستاگرام

امروزه بسیاری از کسب وکارها، وب‌سایت یا صفحات رسمی در فضای مجازی دارند.

در سال‌های اخیر استقبال از خریدهای آنلاین افزایش یافته است، بنابراین بسیاری از این کسب وکارها اقدام به استخدام ادمین و پشتیبان فروش می‌کنند. این شغل به عنوان یک شغل آسان و بدون نیاز به سرمایه یکی از راه‌های کسب درآمد برای نوجوانان با گوشی است.

اپراتور یا منشی‌تلفنی

در سال‌های اخیر خرید و فروش و ارائه خدمات تلفنی بسیار رایج شده است.

شرکت‌های خدماتی و کارگاه‌های تولیدی که فروش مستقیم دارند و یا خدمات پس از فروش تلفنی ارائه می‌دهند، برای پاسخگویی به تماس‌های تلفنی مشتریان خود اقدام به استخدام اپراتور یا منشی تلفنی می‌کنند. این کار به عنوان یک کار آسان و پاره‌وقت یک پیشنهاد خوب درآمدزایی برای نوجوانان است.

تولید محتوا و سئو

رواج کسب وکارهای اینترنتی باعث پیدایش فرصت‌های شغلی زیادی شده است. یکی از بهترین و آسان‌ترین فرصت‌های شغلی تولیدمحتوا است. درواقع، سایت‌ها برای رقابت و جذب بازدیدکنندگان بیشتر نیازمند به تولیدمحتوا در زمینه کسب وکارشان هستند.

اگر نوجوان شما کمی استعداد نویسندگی دارد، به راحتی می‌تواند با تقویت مهارت‌های نگارشی خود به یک محتوانویس ماهر تبدیل شود.

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو هم که به معنی کمک به دیده شدن بیشتر یک وب‌سایت از طریق قوانین سئو است، یکی دیگر از پیشنهادهای کاری در بستر اینترنت است.

محقق اینترنتی

بسیاری از افراد برای جمع‌آوری اطلاعات به منظور تکمیل تحقیقات یا نوشتن پایان‌نامه و… به داده‌های آماری و تحقیقات اینترنتی احتیاج دارند.

اغلب این افراد به دلیل مشغله‌کاری و نداشتن زمان از افراد دیگر برای تحقیق در اینترنت کمک می‌گیرند.

این شغل برای نوجوانان پیشنهاد خوبی است؛ چون هم باعث کسب درآمد برای نوجوانان می‌شود و هم باعث بالارفتن سطح اطلاعات عمومی آن‌ها می‌شود.

مدل

به دلیل گسترش فروش اینترنتی در سال‌های اخیر صاحبان این مشاغل برای تبلیغ اجناس خود، عکس آن‌ها را در پیج یا وب‌سایت خود قرار می‌دهند.

به منظور ایجاد جلوه‌های بصری بهتر اکثر فروشندگان ترجیح می‌دهند برای دیده شدن بهتر لباس‌ها از افرادی به عنوان مدل کمک بگیرند. یکی از راه‌های کسب درآمد برای نوجوانان مدل شدن برای پیج‌های فروش لباس و کفش است.

طراحی لوگو

برندهای مختلف برای دیده شدن نیازمند طراحی لوگو خاص و منحصر به فرد برای کسب وکار یا خدمات خود هستند. طراحی لوگو یک پیشنهاد خوب برای کسب درآمد توسط نوجوانانی است که آشنایی متوسطی با کارهای گرافیکی دارند.

بازاریابی

بازاریابی شغلی است که به داشتن سرمایه اولیه و مهارت خاصی بستگی ندارد. نوجوانان می‌توانند با فروش محصول و خدمات افراد دیگر مبلغی را به عنوان پورسانت یا دستمزد دریافت کنند. از آنجایی که بازاریابی شغلی پاره‌وقت است، برای نوجوانان ایده مناسبی به حساب می‌آید.

ساخت انیمیشن یا ویدئو

ساختن انیمیشن و تهیه ویدیو، یکی دیگر از ایده‌های درآمدزایی برای نوجوانان است. لازم به ذکر است که برای ساخت انیمیشن، نوجوان باید مهارت‌های لازم را کسب کند. ساخت ویدیو آموزشی یا تبلیغاتی یا ویدیوهای سرگرم‌کننده امروزه جز پر طرفدارترین کسب وکارهای آسان برای نوجوانان هستند.

ساخت اپلیکیشن موبایل

اگر نگاهی به اپ استورها بیاندازید، متوجه می‌شوید که اپلیکیشن‌های موبایل زیادی با موضوعات مختلف طراحی و عرضه شده‌اند. اگر نوجوانان مهارت ساخت اپلیکیشن را فرا بگیرند، هم می‌توانند برای شرکت‌ها و افراد مختلف اپلیکیشن بسازند و کسب درآمد کنند و هم از طریق فروش اپلیکیشن‌های کارآمد پولی کسب درآمد کنند.

عکاسی

عکاسی یک شغل جذاب و آسان است که می‌تواند به راهی برای کسب درآمد برای نوجوانان تبدیل شود. شما می‌توانید با جستجو در اینترنت برای وب‌سایت‌ها و کسب وکارهای مختلف در زمینه‌های گوناگون عکاسی کنید و از این طریق به درآمد برسید.

فروش تلفنی

فروش سیم‌کارت و پکیج‌های آموزشی مختلف از طریق برقراری تماس‌تلفنی و ارائه مشاوره تلفنی به خریداران یک ایده برای کسب درآمد نوجوانان است که به مهارت و سابقه خاصی نیاز ندارد.

دایرکتر

دایرکتری در واقع به نوعی همان تبلیغات در فضای مجازی است. در این شغل افراد عکس‌ها و محتواهای تبلیغات را به دایرکت افراد مختلف ارسال می‌کنند و به همین راحتی به درآمد می‌رسند. این کار یکی از راه‌های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

پرورش گل وگیاه

کسب درآمد فریلنسری برای نوجوانان به درآمدهای اینترنتی ختم نمی‌شود. نوجوانانی که به گل وگیاه علاقه دارند، می‌توانند با پرورش گل وگیاه در خانه و به فروش رساندن آن کسب درآمد کنند. پرورش گل وگیاه یک ایده جذاب و سرگرم‌کننده برای کسب درآمد است که وقت زیادی از نوجوان نمی‌گیرد.

پرورش یا نگه‌داری حیوانات‌خانگی

یکی دیگر از راه‌های آسان به منظور کسب درآمد برای نوجوانان، پرورش حیوانات‌خانگی و تهیه ویدیو از آن‌ها یا فروش آن‌ها است. نگهداری حیوانات‌خانگی متعلق به افرادی که برای مدت کوتاهی توانایی نگه‌داری از حیوانات را ندارند هم یک ایده برای کسب درآمد نوجوانان است.

گویندگی

گویندگی یکی از راه‌های کسب درآمد برای نوجوانان است که فقط به یک تن صدای خوب نیاز دارد. تبدیل فایل‌های متنی به فایل صوتی برای نوجوانان کار آسان و بی‌دردسری است. فقط کافی است که روی خوانش کلمات و تن صدای مطلوب کمی دقت به خرج دهید.

راه اندازی سایت

یکی از ایده‌های خوب برای کسب درآمد نوجوانان راه‌اندازی سایت است. اگر شما مقالات علمی یا سرگرم کننده، کتاب‌های الکترونیک، دوره‌آموزشی یا محصولی برای ارائه در وب‌سایت خود ندارید؛ می‌توانید با یادگیری مهارت‌های راه‌اندازی و ارتقا وب‌سایت، با طراحی و ساخت و پیشتیبانی وب‌سایت برای دیگران درآمد بالایی کسب کنید.

جذب فالور در اینستاگرام یا یوتیوب

یکی از بهترین ایده‌های کسب درآمد برای نوجوانان با گوشی، جذب مخاطبان شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و اینستاگرام است. تهیه ویدیو و بارگذاری آن در یوتیوب از روش‌های ساده کسب درآمد دلاری است. یوتیوب به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید یک تا دو دلار پرداخت می‌کند. هم‌چنین افراد زیادی هستند که پیج‌های پربازدید اینستاگرام را خریداری می‌کنند تا وقتی برای جذب فالور تلف نکنند.

کسب درآمد از ارزهای دیجتال

دنیای ارزهای دیجتال یک دنیای بی‌انتها و متنوع برای کسب درآمد است که با سرعت‌انفجاری در حال توسعه است. تا چند سال آینده ارزهای دیجیتال بخش بزرگی از بازار سرمایه را به خود اختصاص می‌دهند. در دنیای ارزهای دیجیتال افراد بدون محدودیت سنی و جغرافیایی به راحتی می‌توانند به کسب درآمد بپردازند. کسب درآمد از ارزهای دیجیتال نیازمند داشتن سرمایه اولیه است. نوجوانان برای سرمایه‌گذاری در دنیای پیچیده ارزهای دیجیتال باید با نظارت و مشورت والدین اقدام کنند تا متحمل ضررهای مالی نشوند.

کسب درآمد از روبیکا

روبیکا یکی از اپلیکیشن‌های چندکاره موبایلی است که قابلیت‌های مختلفی مانند خدمات پرداخت، پخش آنلاین تلویزیونی، پخش فیلم‌های مختلف، امکان ایجاد پیج و ساخت کانال و گروه‌های مختلف و… را دارد. یکی از هیجان‌انگیزترین امکانات روبیکا امکان کسب درآمد از روبیکا است. در شرایطی که به علت تحریم‌های گوناگون امکان کسب درآمد از سایت‌های خارجی وجود ندارد، کسب درآمد از روبیکا می‌تواند یک ایده مناسب برای شروع درآمدزایی نوجوانان باشد. تولیدمحتوای مناسب و بارگذاری آن در اپلیکیشن روبیکا یک راه ساده کسب درآمد برای نوجوانان با موبایل است.

طراحی گرافیکی

نوجوانان می‌توانند با یادگیری مهارت‌های مختلف مانند فتوشاپ و کار کردن با نرم‌افزارهای گرافیکی و با انجام کارهایی مانند ادیت پست‌ها، کاور پست‌ها، طراحی بنر و… کسب درآمد کنند.

نوشتن انشا و مقاله

دانش‌آموزان زیادی برای انجام تکالیف، نوشتن انشا یا مقاله‌های مختلف نیازمند کمک دیگران هستند. یکی از پیشنهادهای خوب کسب درآمد برای نوجوانان نوشتن مقاله و انشا در زمینه های مختلف برای این افراد است.

سخن آخر

کسب درآمد برای نوجوانان یکی از راه‌هایی است که به استقلال مالی نوجوانان با کسب درآمد می‌ توانند ضمن مهارت‌آموزی و کسب تجربه مفید برای آینده شغلیشان، استعدادها و علایق خود را بهتر بشناسند. روش ‌های متنوع کسب درآمد برای نوجوان در خانه و خارج از خانه این امکان را فراهم آورده است که نوجوانان با هر استعداد و توانایی خود بتوانند به صورت پاره‌وقت مشغول فعالیت شوند و برای خود درآمدی داشته باشند. البته اولویت نوجوانان باید رسیدگی به امورات تحصیلی باشد و درکنار آن برای کسب درآمد هم به صورت پاره وقت اقدام کنند. توصیه می‌شود والدین باید نوجوانان را تشویق و مسیر«کسب درآمد برای نوجوانان» و مهارت‌آموزی آنان را مورد بررسی و نظارت قرار دهند تا خطری برای نوجوانان پیش نیاید.