بزرگسالانسلامت و بهداشت

آموزش اصلاح موهای ناحیه تناسلی (ویژه دختران)

سلام دختر گلم. بنابر درخواست شما با آموزش اصلاح موهای واژن (ویژه دختران) درخدمتتون هستیم.

اصلاح موهای واژن

۱- محل های مورد نظر را انتخاب کنید
نیازی نیست که تمامی موهای واژن را اصلاح کنید. بسته به دلیل اصلاحتان می توانید فقط خط بیکینی را (اگر بیکینی می پوشید جایی که معلوم می شود) را اصلاح کنید. انتخاب کنید که چه مقدار برایتان مناسب است. مثلا: ممکن است دوست نداشته باشید که لبه و مقعد را اصلاح کنید. جایی را اصلاح کنید که احساس راحتی به شما می دهد.
-اگر دوست داشته باشید، می توانید طراحی کنید مثلا: طرح مثلث یا مربع!
۲- قبل از اصلاح، موها را ببرید
خیلی به پوست نزدیک نشوید، چرا که ممکن است خود را ببرید. از یک آینه دستی برای دیدن بهتر استفاده کنید و هنگامی که مطمئن شدید به پوست نزدیک شده اید، بریدن را متوقف کنید. هدف شما این است که موهای بلند را ببرید نه از ریشه ها بکنید.
۳- ۵ تا ۱۰ دقیقه با آب گرم قبل از اصلاح دوش بگیرید
آب گرم، پوست را نرم می کند و غدد مو را آرام می سازد، و محل را برای کاری لذتبخش راهنمایی می کند.
۴- قبل از اصلاح خیلی نرم کفی کنید
یکی از مواد شیمیایی بی ضرر را انتخاب کنید. خیلی آرام به مدت ۳۰ ثانیه بر محل بمالید، سپس با آب گرم بشویید.
-هرگز با زخم باز اصلاح و کف نزنید.ب اعث سوختگی می شود.
۵- ژل یا کرم اصلاح را بمالید
مراقب باشید که ژل به داخل واژن نرود. فقط لبه ها و بیرونش را کرم بمالید و اگر نیاز بود تکرار کنید. از یک ژل یا کرم روشن استفاده کنید که موهای باقی مانده را ببینید.
-می توانید از نرم کننده ها نیز استفاده کنید اما یک عادت نشود چراکه باعث کم شدن مرطوبی ژل اصلاح می شود.
-بجای کرم های اصلاح از شامپو یا صابون استفاده نکنید.
۶- از یک تیغ تیز استفاده کنید
قبل از انجام کار، تیغ تیز مورد نظر خود را انتخاب کنید. از تیغی استفاده کنید که برایتان راحت است. به یاد داشته باشید که باید بلند و نازک باشد. (پهن نباشد)
-برای آسانی، از تیغی استفاده کنید که یک نوار مرطوب دارد. اینکار به آسان و نرم شدن فرآیند کمک می کند.
۷- با یک دست پوست را سفت بکشید
قسمت سخت اصلاح واژن این است که واژن پوست صاف و نرمی ندارد. به آرامی با یک دست پوست را بکشید تا نرمی ایجاد کنید. سپس با دست دیگرتان اصلاح کنید.
۸- در مسیر رشد مو اصلاح کنید
اینکار از رشد مو جلوگیری می کند. خیلی آرام و هموار اصلاح کنید. تیغ را مرتبا بشویید تا موها را بگیرید و از اصلاح درست مطمئن شوید.
۹- بعد از اتمام کار، پوست را بشویید
تمامی کرم و ژل را از محل پاک کنید. اگر تصادفا خود را در حین اصلاح بریدید، خون را کاملا پاک کنید و نگران نباشید! کمی بریدگی ایرادی ندارد. ولی اگر برش جدی بود، حتما از دارو استفاده کنید.
۱۰- از روغن بچه یا آلوئه ورا برای نرم کردن پوست استفاده کنید
روغن بچه به کم شدن سوزش پوست نیز کمک می کند. درحالی که آلوئه ورا به برای حساسیت پوست مناسب است. تا هنگامی که یک لایه نازک شد، بمالید. اگر نیاز است تکرار کنید.
-از افترشیوها (aftershave) و لوسین های بعد از اصلاح استفاده نکنید. باعث سوزش بیش از حد می شوند.

استفاده از کرم های موبر در خط بیکینی

۱- قبل از استفاده، موها را ببرید
در هنگام استفاده از قیچی مراقب باشید و مطمئن شوید خودتان را نمیبرید. اگر فکر می کنید که قیچی به پوستتان خیلی نزدیک شده است، بریدن را متوقف کنید.
۲- قبل از استفاده کمی کرم را روی بازوی خود بمالید
قبل از استفاده از موادهای ناآشنا، بهترین کار این است که مقداری از آنرا روی محل هایی که حساسیت کمی دارند بمالید. از بازوی خود برای آزمایش استفاده کنید و اگر احساس قرمزی، درد و دیگر موارد بد را داشتید، از استفاده بر روی واژن خودداری کنید.
-۲۴ ساعت تا بعد از آزمایش صبر کنید.
۳- از مالیدن کرم بر روی محل های حساس خودداری کنید
اگر کرم نتایج منفی نداشت، پس برای استفاده مناسب است. درهرحال مراقب نرفتن کرم به داخل واژن باشید. از کرم بر روی موهای زائد استفاده کنید و از لبه ها دور نگه دارید.
۴- برای مالیدن کرم از دستورات بسته استفاده کنید
کرم را به طور نرم و صاف بمالید و از تجمع زیاد آن خودداری کنید. دستورالعمل بسته را دنبال کنید و بعد از استفاده دستانتان را بشویید. به یاد داشته باشید که کرم را بر روی محل های حساس نمالید. بر روی خط بیکینی یا جاهای مورد نظر خود بمالید.
-اگر کرم به داخل رفت، خیلی سریع بشویید.
۵- به مقدار گفته شده، صبر کنید
زمان های زیادی برای انتظار وجود دارد که بسته به نوع کرمی است که خریداری کرده اید. آلارم بگذارید و وقتی زمان انتظار تمام شد، بشویید.
-مارک نیر، ۳ تا ۱۰ دقیقه را پیشنهاد می دهد.
-مارک وییت، ۵ تا ۱۵ دقیقه را پیشنهاد می دهد.
۶- بشویید
دوش را باز کنید و خیلی آرام شروع به شستن کنید. از یک حوله یا لیف برای پاک کردن کرم استفاده کنید. موها باید با شستن ریخته شوند. اگر نشد، ۲۴ ساعت صبر کنید و دوباره امتحان کنید.

اصلاح با وکس سرد

۱- از هر مغازه لوازم خانگی، دستگاه وکس را بخرید
می توانید خرید آنلاین کنید یا از داروخانه نزدیکتان تهیه کنید. می توانید وکس یک کاره یا چند کاره بخرید. به یاد داشته باشید که دستگاه وکس برای تمامی نقاط بدن وجود دارد پس مطمئن شوید که وکس واژن را خریداری می کنید.
۲- موهایی که حدود ۲۵ اینچ (۰.۶۴سانتی متر) هستند را کوتاه کنید
اگر موهایتان خیلی بلند است، ممکن است زمان سختی برای کندن آن طی کنید یا ممکن است احساس درد داشته باشید. اگر موهایتان خیلی کوتاه است، وکس کمک زیادی نمی کند.
فقط باید موهایی که می خواهید وکس کنید را کوتاه کنید. انتخاب کنید که خط بیکینی را می خواهید یا تمام آنرا.
۳- با کف رشد مو و درد را کاهش دهید
از لوسیون بدن یا نرم کننده های مخصوص برای پاک کردن سلول های مرده پوست قبل از وکس استفاده کنید.
۴- نوارهای وکس را با دستتان قبل از استفاده، گرم کنید
نوارهای وکس را خیلی آرام بین دستانتان بمالید و با گرمای بدنتان آنرا گرم کنید. اینکار به آنها کمک می کند تا موها را بهتر ازبین ببرند. با ماکروویو یا آب داغ، گرم نکنید. گرمای بدن کافی است.
۵- به پوست، پودر بچه بزنید
پودر بچه، مرطوبی پوست را می گیرد و به وکس کمک می کند تا نرم شود.
۶- پوست را سفت بکشید
اینکار خیلی مهم است که در هنگام وکس پوست را بکشید. از دست دیگرتان برای کشیدن پوست استفاده کنید. ممکن است کمی ناراحت شوید اما درد خاصی ندارد. اگر درد زیاد داشتید، متوقف سازید.
۷- نوراهای وکس را در مسیر رشد مو بگذارید و به سمت پایین فشار دهید
مطمئن شوید که نوارهای وکس به طور سفت به پوست چسبیده اند. خیلی آرام آنرا بمالید تا تمام نواحی را در برگیرد.
۸- سریعا بکشید
از دردی که وکس ایجاد می کند نترسید، اما نرم برداشتن وکس باعث به وجود آمدن نتیجه نامطلوب می شود و نیاز به تکرار دارد. همچنین کشیدن آرام باعث درد بیشتر می شود. تصور کنید که یک بانداژ را باز می کنید، سریع بکشید.
-نفس عمیق بکشید تا از درد بعد از کشیدن حواستان پرت شود.
۹- با روغن بچه با آلوئه ورا، پوست را نرم کنید
اگر پوست حساس دارید، آلوئه ورا می تواند بعد از وکس مناسب باشد. یک لایه نازک بمالید و اگر نیاز بود تکرار کنید. هرگز از افترشیوها (aftershave) یا مرطوب کننده ها استفاده نکنید. باعث درد زیاد و خشک شدن پوست می شود.
در صورتی که تجربه یا پیشنهادی دارید لطفا در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا سایر نوجون ها استفاده کنند.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳۲ نظرها

 1. سلام. میشه جایگزین ساده برای این نرم کننده ها و روغنو چیزایی ک گفتید قبل یا بعد اصلاح استفاده کنید معرفی کنید؟؟ جایگزینی ک تو خونه ها باشه و کل اهل خونه باخبر نشن تو میخای بری حموم چیکار کنی🤦🏻‍♀️

  1. سلام دختر گلم. لطفا خجالت رو کنار بزار و با مامان حرف بزن. تا ابد که نمیتونی مخفی کاری کنی. پس یکبار برای همیشه این موضوع رو به مامان بگو

   1. اتفاقا بحث خجالت اونی نیس ک به مادرم نگم. بهش میگم ولی خوب بازم ادم ناخود اگاه خجالت میکشه.

    1. دختر گلم.مادر محرم اسرار شما است. خجالت کشیدن موضوعی ذاتی و طبیعی است. اما حساب مامان با بقیه حتی دکتر فرق میکنه

   2. سلام من امروز زمانی که مادرم نبود با قیچی یکمقدار از موهای خودم رو زدم به دلیل اینکه به شدت آزار دهنده بود و الان درد سوز نامی دارم جرعت اینکه به مامانم رو هم بگم ندارم ممنون میشم جواب بدین…

    1. سلام ثمین جان. کارتون اشتباه است که با مادر صحبت نمیکنید و از قیچی هم استفاده کرده اید. چون قیچی عامل انقال الودگی است و پودر و کرم و تیغ خیلی بهتر است. خجالت رو کنار بزار و امشب با مادر به صورت خصوصی در مورد بهداشت جنسی و اصلاح موهای زاید بدن حرف بزن. اگر بازم روتون نمیشه از مشاوران نوجوانی بخواهید تا با مادر شما تلفنی صحبت کنند.

   3. و یک چیز دیگه … یک مطلب راجع به ترشحات سفید رنگ واژن هم بنویسید واقعا بهش نیاز دارم…😐💔💔💔

    1. لطفا درخواست خود را از طریق بخش پشتیبانی برنامه درج کنید تا توسط همکاران رسیدگی شده و منتشر گردد.

 2. سلام خسته نباشید من ۱۴ ساله مه چندبار ی از مادرم خواستم برام مو بر بخره اما نتیجه نداشته الان از ۱۲ سالگی با قیچی کوتاهش می کنم دیگه کلافه شدم.

  1. سلام. رفتار شما اشتباه است و کار مامان هم نادرست است. امشب با مامان در مورد نیازتون حرف بزنید به او بگوید که بزرگ شده اید و سلامت جنسی براتون مهم است.اگر بازم شما رو درک نکردند با مشاوران ما تماس بگیرید تا با مادر شما صحبت کنند

  1. سلام. بله موجب تیرگی میشود. برای همین توصیه میشود از پودرها یا همان واجبی استفاده کنید

  1. خیر. موجب تیره شدن ناحیه تناسلی میشه. برای همین توصیه میشه از پودر استفاده کنید.

 3. سلام وقت بخیر
  من در ناحیه پا و دست و زیر بغل و ناحیه مو زائد دارم
  و خب راستش خیلی دوست ندارم از تیشرت و شلوارک استفاده کنم بخاطر این موهای زائد،برای زیر بغل از کرم مو بر استفاده کردم خوب بود اما دست و پا رو نمیدونم چی کار کنم که در آینده موجب رویش بیشتر نشه

  1. سلام. مشکل شما اینه که با مامان راحت نیستی. پس امروز باهاش حرف بزن تا بهت کمک کنه. اینقدر خجالت نکش. تمامی راهکارهای اصلاح در اموزش فوق بیان شده است. دنبال راهکار دیگری نباشید.

 4. ایا استفاده از پودر موبر واسه ناحیه تناسلی خطرناکه؟ من شنیدم که میگن دخترا نباید استفاده کنند نظر شما چیه؟

  1. سلام نگار جان. استفاده از پودر موبر هیچ خطری ندارد. اتفاقا موجب روشن شدن ناحیه تناسلی شما و جلوگیری از رشد قارچ میشه.فقط نباید پودر موبر وارد واژن شما بشه. همین که روی لبه های ان استفاده کنید کفایت میکنه.

 5. سلام موهای ناحیه تناسلی من خیلی پرپشت هست و هربار با ژیلت میزنم خیلی اذیت میشم، میخواستم ببینم اگه لیزر کنم میشه یه قسمتی از موهاشو برای مدل برام لیزر نکنن،آخه موقع زدن با ژیلت یکم از موهاشو برای مدل نمیزنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر
   شوهرم دوس داره موهای قسمت تناسلی من خیلی بلند باشه فقط میگه دور موهاشو اصلاح کنم و بقیه رو کوتاه نکنم، ولی خودم دوس دارم اصلا مو نداشته باشه با ژیلت اصلاح کنم، منو راهنمایی کنید که اگه اصلا موهاشو کوتاه نکنم ضرری برای من داره، یکسال میشه که کوتاه نکردم

 6. سلام من ۲۳ سالمه و موهای ناحیه تناسلی من خیلی بلنده در حدود ۷ یا ۸ سانت میشه و فقط موهای ران و اطراف قسمت تناسلی رو با ژیلت میزنم میخواستم ببینم کوتاه نکردن موهای ناحیه تناسلی ضرری هم داره یا نه. متشکر

  1. سلام سارا جان. این موضوع ضرری ندارد. اما تجمغ بیش از حد موها از نظر بهداشت درست نیست. چون محل تجمع قارچ است و همین موجب میشود که شما به مرور زمان دچار عفونت در ناحیه واژن شوید. پس حتما با همسر خود حرف بزنید و اصلاح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن