سبک زندگی

نوجوانان و فرار کردن انها از خانه

نوجوانان و فرار کردن انها از خانه. این بدترین کابوس شبانه هر پدر و مادریست؛ نیمه شب به اتاق خواب نوجوان خود بروید و ببینید که در رخت خوابش نیست. قلب شما از تپش می ایستد و وحشتزده می شوید، با دوستانش، اقوام و پلیس تماس می گیرید. بنابراین، اگر کودک شما از خانه فرار کرده و یا تهدید به آن دارد، و یا می ترسید که این کار را انجام دهد، مهم است که این مقاله را بخوانید.

اگر شرایط مساعد باشد هر نوجوانی می تواند از خانه فرار کند. باور کنید اگر تحت استرس باشند حتما فکر فرار از خانه از ذهنشان می گذرد. مسئله مهمی است از هر هفت نوجوان یک نفر فرار می کند و یا تلاش برای ان کرده است.

از یاد نبرید که فرار کردن مثل هر عمل دیگری است، برای انجام این کار نیاز به سه چیز است: توانایی، اشتیاق و فرصت. بیایید این را بپذیریم، نوجوان همه روزه توانایی و فرصت فرار را دارد، بنابراین تنها نیاز به اشتیاق برای انجام ان دارد. اشتیاق نیازمند دلائل مختلفی می باشد. می تواند یک موقعیت استرس زایی باشد که نوجوان در معرض آن قرار گرفته، ترس از پیامد کارهایی که انجام داده اند، شکلی از کشمکش قدرت، عدم تمایل به مدرسه رفتن و یا مشکلات مصرف مواد.

در واقع وضعیت وحشتناکی است؛ نوجوان اغلب فرار کردن را یک ماجراجویی و یا کلیدی برای ازادی می داند، “جایی می روم که کسی به من نگوید چه کنم”.

چرا نوجوان از خانه فرار می کند؟

تعدادی از نوجوانان به دلیل مصرف مواد و الکل از خانه فرار می کنند. هنگامی که نوجوان یا کودک درگیر مصرف مواد می شود از خانه فرار می کند تا ان را مخفی کند و والدین متوجه نشوند. آنها خواهان مصرف بیشتر و ازادانه تر هستند بنابراین به بیرون از خانه پناه می برند تا راحت تر باشند.

علاوه بر خشم و ترس، احساس شکست نیز می تواند منجر به فرار نوجوان از خانه شود. برخی از نوجوانان فرار می کنند زندگی بیرون از خانه و به تنهایی برایشان قابل تحمل تر از زندگی در محیط انتقادی خانه می باشد.

یکی دیگر از علل فرار نوجوانان اینست که آنان فاقد مهارت های حل مسئله لازم هستند. فرار از خانه خود یک روش حل مسئله اما نادرست می باشد. این روش حل مسئله محصول تفکر سیاه و سفید می باشد. انها فرار می کنند تا از چیزی که هیجان منفی در انها ایجاد می کند مواجه نشوند. در واقع انها از حل مسئله فرار می کنند. انها اغلب تکانشی تر از هم سالان خود هستند و بدون فکر در دسترس ترین راه حل را انتخاب می کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫8 نظرها

 1. سلام علیکم.
  ۱۷سالمه.
  پدرم و مامانم از هم جدا شدن.پیش مامانم زندگی میکنم.دو بار فرار کردم.یه بار تقریبا ۱۴-۱۵ سالگی بعد کلاس خیاطی نرفتم خونه و تو خیابون بودم.همین جوری راه میرفتم و نمیدونستم کجا می رم.فقط میدونستم نمیخوام دیگه برگردم.مامانم زنگ زدن و گفتن کجایی؟!میدونی چه قدر منتظر و نگرانم؟!.ولی میدونستم الکی میگن.لطفا نگید چون زنگت زده دوستت داره.مامانم ازم بدشون میاد چون من شبیه پدر هستم.بار دوم هم وقتی بود که از خونه مامان بزرگم رفتم بیرون و به مامان گفتم می رم مسجد.ولی راهمو کج کردم و رفتم یه طرف دیگه.شب و بود و خیلی تاریک بود.ولی من همین جوری میرفتم و به فکر اینکه کجا می رم و چیکار میکنم نبودم،فقط میرفتم.یه جایی بود که همه ش خاک بود.یه زمین بزرگ که میخواستن توش ساختمون بسازن.یه ماشین دیدم که که چراغش روشن بود ولی کسی توش نبود.یه خورده ترسیدم.بعد صدای موتور اومد.خیلی ترسیدم.به سمت خونه برگشتم.تند تند می‌دویدم و خدا خدا میکردم.وقتی رسیدم دیدم مامانم و خواهرم(که یه جورایی مهر منو از دل مامانم بیرون کرد،مامانم و ازم دور کرد و ازم بدش میاد) دم در مسجد وایسادن.مامان اصلا براشون مهم نبود که کجا بودم و چرا الان اومدم.فقط سلام کردن،یه چیزی گفتن و با خواهر رفتن داخل.خیلی دلم گرفت.این مدت هم دوسه بار به فکر فرار افتادم ولی میدونم کار درستی نیست و همش دعا میکنم که زود ازدواج کنم و راحت بشم.ببخشید طولانی شد.

  1. سلام دختر گلم. مشکل شما راهکار داره. برای اگاهی بیشتر با ما تماس بگیرید.

 2. سلام
  17 سالمه و هیچ وقت آزادی نداشتم، هرجا میخوام برم و هرکاری که میخوام بکنم، با نظارت کامل پدر و مادره و من از این وضع نفرت دارم….
  دوست دارم مستقل باشم، کارامو خودم انجام بدم، کسی بهم نگه چیکار کنم، ولی….
  خسته شدم از این وضعیت
  رابطه ی پدر و مادرم باهم خوب نیست و تو خونه همیشه دعواست…
  به نظرم اگه از این خونه برم، میتونم بشم اون چیزی که همیشه میخواستم

  1. سلام. شاید با فرار از خونه راحت بشی اما مشکلات همیشه تو زندگی هستند. پس بهتره به دنبال راهکار دیگری باشید.

    1. سلام. لطفا اپ نوجوانی را نصب کنید و روی گزینه رزرو مشاوره کلیک کنید تا مشاور با شما تماس بگیرد.

 3. سلام من میخوام فرار کنم از خونه چون واقعا بهم سخت میگیرن و اذیتم میکنن .. تصمیمم برای فرار قطعیه ..
  پول هم که دارم ولی تقریبا کمه و فقط و فقط جای خواب ندارم ..

  1. سلام دختر گلم. لطفا با مشاوران نوجوانی تماس بگیرید تا بهتون کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن