مهارت های ارتباطی

ازدواج با مرد کوچکتر از خود چه ایرادی دارد؟

ازدواج با مرد کوچکتر از خود چه عواقبی می‌تواند داشته باشد؟  تفاوت سنی مناسب در ازدواج میان زن و مرد یکی از عوامل مهمی است که رضایت از زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر زن و مرد از نظر سنی با هم تناسب داشته باشند یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلی، فیزیکی، تجربی، جنسی و غیره نیز با یکدیگر هماهنگ‌تر خواهند بود. با این حال بسیاری از مردان تمایل دارند با زن کوچکتر از خود ازدواج کنند و برای زنان نیز مشکلی وجود ندارد. این افراد معتقدند عشق سن و سال نمی‌شناسد و مهم تفاهم و درک متقابل است.

چرا بهتر است ازدواج با مرد بزرگتر باشد؟

زمان و سن مناسب برای ازدواج از اولین مسائلی است که در ازدواج مطرح می‌شود. تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر از عوامل مهم ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دو است. هر چقدر این فاصله سنی بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد کمتر خواهد شد. اگر هم که سن زن بیشتر از مرد باشد تفاهم کمتری به وجود می‌آید. البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. ممکن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگی‌شان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی‌توان ریسک کرد. شاید شما نتوانید مانند آن‌ها درست انتخاب کنید و زندگیتان را مدیریت نمایید.

مشکلات ازدواج با مرد کوچکتر از خود

1. مادری کردن در ازدواج با پسر کوچک تر

وقتی زن بزرگ‌تر باشد چون خود را پخته‌تر و باتجربه‌تر از مرد کم‌سن و سال مي‌‌‌داند، در طول زمان سعی می‌کند همسر خود را کنترل نماید. زن مانند مادر شروع به نصيحت و سرزنش شوهر خود خواهد کرد و در این شرایط زن دچار خستگي، درماندگي و استيصال مي‌‌شود و مرد براي حفظ اقتدار مردانه، شروع به مقابله در مقابل همسرش مي‌كند.

2. سرد شدن رابطه عاطفی

 اگر مردی به خاطر توان اقتصادي زن با او ازدواج کرده باشد، ممکن است زن احساس عشق واقعي از مرد نگيرد و به خاطر مسئوليت امور مالي، دچار فرسودگي جسمي‌‌ و رواني شود و رابطه به تعارض و سردی کشيده شود.

3. مرد کوچک‍تر حوصله‌تان را سر می‌برد

پس از گذشت مدتی ممکن است از خامی و بی‌تجربگی و رفتارهای متفاوت همسرتان دلزده شوید و او برایتان خسته کننده شود. همانطور که گفته شد زنان سریع‌تر به رشد ذهنی می‌رسند و مرد کوچک‌تر از نظر ذهنی و رفتاری بسیار متفاوت از شما رفتار خواهد کرد.

4. ازدواج با مرد کوچکتر از خود / دست کشیدن از علائق

ممکن است برای جلب رضایت همسرتان، از علائق و تمایلات خود فاصله بگیرید و پا به پای همسرتان، به انجام فعالیت‌های مورد علاقه او بپردازید. مسلما همسرتان دوستان و روابط اجتماعی خاص خود را دارد و شما برای پذیرفته شدن در این جمع‌ها مجبور به تغییر خود باشید. این تغییرات شاید در ابتدا لذت بخش به نظر برسد اما به تدریج متوجه می‌شوید که از خودتان فاصله گرفته‌اید.

5. شک کردن به خود

ممکن است پس از گذشت مدتی که سن‌تان بالاتر رفت، خودتان را با زنان هم سن و سال اطراف همسرتان مقایسه کنید و اعتماد به نفستان را از دست بدهید. حتی ممکن است به این دلیل به همسرتان نیز شک کنید و نسبت به او بی اعتماد شوید. بی اعتمادی به همسر پایه و اساس بسیاری از مشکلات در زندگی مشترک است.

6. کاهش کیفیت رابطه جنسی

به طور معمول زنان زودتر به بلوغ جنسی می‌رسند در نتیجه نیازهای جنسی‌شان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم‌ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می‌شوند. تصور کنید اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً با دوران شور و هیجان همسرش مصادف می‌شود. خانم‌ها به علت زایمان و شیر دهی زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می‌دهند و روند پیری را سریع‌تر تجربه می‌کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫11 نظرها

 1. آیا چهار سال کوچیک تر باشم بده

  .
  .
  اگه با اینها مشکلی برای ما نباشد و قبلش حرف زده باشیم چی
  امکان داره خوش بخت شیم

 2. همه چیز نسبی است و به میزان تفاهم طرفین باز میگردد.

  1. سلام فاطمه جان. موارد استثنا همیشه وجود داره. برای همین چون در حالت کلی این امر توصیه نمیشه از نوشتن مزایا خودداری کرده ایم.

 3. سلام من سوالم تموم شد مجبور شدم از اینجا یه سوال بپرسم
  سوالم

  من الان ۱۳ سالمه. از بچگی یعنی ۸ سالگی یه پسره که به اطرافیانش میگفت بزرگ بشه یا من ازدواج میکنه

  و تو ۱۰ سالگی هم یبار رفتیم ده اونا که توی یه مهمونی اخر اومدن هی نگام میکرد

  منم اصلا دوستش ندارم و حتی بعد فهمیدن موضوع ازش متنفر شدم

  حالا من چه کنم؟؟؟؟؟

  در ضمن پسر از من یک سال کوچکتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن