بازگشت به خواندنی

بازگشت به خواندنی

تغذیه سالم برای صدای بهتر

تغذیه مناسب برای صدا سازی و فن بیان، برای همه ما مهم است که صدایی سالم و گیرا در حین صحبت کردن (و نه فقط سخنرانی) داشته باشند. و در این نوشته قصد دارم در مورد تغذیه مناسب برای تقویت صدا و داشتن بیانی خوب با شما مطالبی را در میان بگذارم.

بهترین غذاها قبل از آواز خواندن، غذاهایی هستند که به صدای شما آبرسانی می کنند یا سرشار از پروتئین هستند. خوانندگان هرگز نباید قبل از اجرا خودشان را پر کنند و از غذاهایی که سرشار از لبنیات یا ادویه داغ هستند خودداری کنند. بهترین نوشیدنی ها قبل از آواز خواندن نوشیدنی های گرم و بدون کافئین یا شیر است. ما لیستی از غذاها و نوشیدنی های شگفت انگیز را جمع آوری کرده ایم که می توانند قبل از آواز خواندن، صدای شما را تسکین دهند.

«قبل از آواز خوانی چه غذایی و نوشیدنی مصرف کنید»

خوردن و نوشیدن بهترین غذاها و نوشیدنی ها، برای صدای آواز خوب می تواند به شما در بهبود قبل از عملکردتان کمک کند.

 • آب گرم
 • چای گیاهی
 • عسل مانوکا
 • لیمو
 • زنجبیل
 • خیار
 • هندوانه
 • انواع سالادها
 • میوه تازه
 • مرغ
 • ماهی
 • بوقلمون
 • لوبیا قرمز

«بهترین نوشیدنی ها برای کمک به صدای خواننده»

در زیر می توانید جزئیات بیشتری راجع به نوشیدنی ها برای داشتن صدای خوب ، کمک به عملکرد خود و کمک به بهبود سلامت در آواز خوانی را بخوانید.

آب گرم یا آب با دمای اتاق

آب گرم یا با دمای اتاق باعث می شود یا ممکن است که به تارهای صوتی شما آبرسانی کند و آنها را نرم تر و یا در معرض آسیب دیدگی قرار دهد. آبی که در دمای اتاق و یا گرمتر سرو می شود اثر شل کننده مطلوب خواهد داشت.

آیا لیمو برای صدای شما مفید است؟

بله ، به دلیل اینکه لیمو منبع بسیار زیادی ویتامین C برای مقابله با عفونت دارد و مانند عسل حاوی کلسیم ، آهن ، منیزیم و پتاسیم است.

لیمو حاوی اسید سیتریک است که به تجزیه مخاط در گلو شما کمک می کند و همچنین به تسکین شما از التهابات گلو کمک می کند.

اضافه کردن عسل مانوکا یا آویشن، همراه با نصف لیمو فشرده و مقداری زنجبیل به یک لیوان آب گرم، یک جایگزین خارق العاده برای چای است و باعث می شود که تارهای صوتی آماده سازی بیشتری برای آواز داشته باشند. یا اگر ترجیح می دهید، لیمو و زنجبیل را در یک تابه با کمی آب گرم کنید، آن را کم کنید و عسل را اضافه کنید و مانند دارو مصرف کنید.

آیا زنجبیل برای صدا مفید است؟

زنجبیل خاصیت گرم کردن دارد و جریان خون را افزایش می دهد. این ماده همچنین ضد التهاب است و پر از آنتی اکسیدان است و یکی از بهترین چیزهایی که قبل از خواندن می خورید است و هیچ کافئینی جایگزین آن نیست.

زنجبیل می تواند در تسکین گلوی تحریک شده و تقویت سیستم ایمنی بدن هنگام بیماری کمک کند. همچنین از مزایای گسترده ای برای کاهش تهوع برخوردار است که به طور بالقوه به اعصاب کمک می کند. برای خلاص شدن از شر تحریک گلو و بهبود صدای آواز خواندن، زنجبیل را به مواد غذایی و نوشیدنی خود اضافه کنید.

می توانید از زنجبیل تازه یا خشک استفاده کنید، اما زنجبیل تازه باعث خوشمزه تر شدن چای می شود. آن را با عسل باکیفیت شیرین کنید، همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است.

به یاد داشته باشید که چای به خودی خود تار های صوتی شما را لمس نمی کند. تنها موادی که تار های صوتی شما را لمس می کنند چیزهایی هستند که مانند بخار که آنها را استنشاق می کنید. خاصیت گرم کردن زنجبیل آن را به یک ماده مفید دیگر برای آب گرم برای شما تبدیل می کند.

مواد غذایی و نوشیدنی هایی که تنها به صدا کمک می کنند پس از پردازش توسط بدن از طریق جریان خون شما این کار را انجام دهند. بنابراین همیشه ارزش آن را دارد که رژیم خود را در نظر بگیرید، به ویژه اگر در شرایط آب و هوایی احساس می کنید باید مصرف کنید.

«نوشیدنی های دیگر برای کمک به صدای آواز خواندن»

شربت پیاز

چندان شناخته شده نیست اما برای کمک به تارهای صوتی در پاکسازی و سالم ماندن پیاز مناسب است. پیاز یک داروی خانگی قدیمی است که به دلیل خاصیت درمانی آن مشهور است و به منظور رفع سرفه ، سرماخوردگی و آب مروارید شناخته شده است. بسیاری از افراد مشهور صنعت موسیقی از مزایای پیاز سفید خرد شده و شربت افرا محلول در آب گرم درست می شود دارد قسم می خورند.
اگر این برایتان خوب است ، سعی کنید پیاز را با هم بزنید تا طعم و بوی آن کم شود و سپس به آن شربت افرا و آب گرم اضافه کنید. چند ساعت قبل از رفتن به استیج ، یک قاشق غذاخوری را بصورت ساعتی میل کنید.

کلروفیل

اضافه کردن چند قطره کلروفیل مایع به آب نیز می تواند به شما کمک کند. کلروفیل التهاب را کاهش می دهد و اطمینان حاصل می شود که تارهای صوتی شما سالم و آماده هستند.

شربت عسل / افرا

اضافه کردن عسل یا شربت افرا به یک لیوان آب گرم می تواند باعث تقویت بیشتر تارهای صوتی در آماده سازی آواز شود. یا اگر ترجیح می دهید آن را به تنهایی گرم کنید و مانند دارو مصرف کنید.

«میان وعده های خوب برای خوانندگان»

هندوانه و خربزه

به عنوان یک قانون ، بهترین میان وعده ها دارای مقدار زیادی آب هستند که باعث آبرسانی به تارهای صوتی می شود.

هندوانه یکی از بالاترین مقدار آب دارا در خود نسبت به هر غذایی است بنابراین بی نقص ، هندوانه و خربزه طالبی یا میوه های بوته ای حاوی بیش از 90٪ آب هستند و بنابراین آنها را برای میان وعده و هیدراتاسیون عالی می کنند. باز هم تاکید میکنیم میوه خود را در دمای اتاق میل کنید نه خیلی سرد و نه خیلی گرم .

میوه تازه

یک پرتقال یا یک سیب دارای ارزش غذایی بسیار مهمتری است. بهتر است میوه خود را خوب بجوید ، زیرا این به بدن شما کمک می کند همه آن را بهتر جذب کند و ویتامین های خوب موجود در آنها را استخراج کند.

کراکرهای دست نخورده

اگرچه ممکن است کراکرهای خشک آخرین چیزی برای خوردن قبل از آواز خواندن باشند ، در واقع آنها فوق العاده هستند زیرا ساعت ها تولید بزاق را تحریک می کنند ، بنابراین بر اساس آن ، تارهای صوتی خود را روان می کنید.

« 9 غذای بسیار عالی که برای صدای شما بسیار مفید است »

1- غذای تازه نسبت به غذای بسته بندی شده یا فرآوری شده خیلی بهتر است.

اگر چیزی از مواد طبیعی و تازه درست نشده است، بهتر است که از آن استفاده نکنید و یا این که میزان استفاده از آن را محدود کنید. سبزیجات و میوه ها انرژی بیشتری را به بدن شما می دهند زیرا این غذاها بسیار تازه هستند- خواننده ها نیازمند انرژی و اکسیژن زیادی در خون خودشان هستند. استفاده از سبزیجات برگ دار به صورت بسیار موثر باعث افزایش انرژی شما می شوند؛ استفاده از لوبیا سبز، کلم پیچ، اسفناج ( به صورت خام نه به صورت پخته) غلات و کلم بروکلی می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی صدای شما داشته باشد.

2- غذاهایی با محتوای آبی زیاد، باعث افزایش رطوبت بدن شما می شوند.

رطوبت از گیاهان یکی از منابعی است که باعث می شود شما از نظر تغذیه و نیاز آبی، تامین شوید. کرفس یکی از بهترین مواد برای تقویت اعصاب می باشد ( شما می توانید از آب کرفس استفاده کنید و یا این که از آن در سالاد های خودتان استفاده کنید). کلم چینی هم یکی از غذاهای بسیار عالی برای تقویت بدن می باشد. هندوانه و طالبی نیز به شدت باعث می شوند که صدای شما رطوبت خوبی داشته باشد. مثلا شما می توانید یک تکه طالبی را در ظرف آب خودتان بیندازید تا رطوبت بدن شما تامین شود.

3- استفاده از سالاد در وعده های اصلی

یکی از دکتر های تغذیه می گوید که شما همیشه باید از سالاد در وعده های غذایی اصلی خودتان استفاده کنید. شما می توانید اندکی لیمو و روغن زیتون نیز روی سالاد خودتان بریزید. همچنین می توانید از آوکادو برای تزییئ سالاد خودتان استفاده کنید که طعم و فواید بسیار خوبی دارد.

4- روغن زیتون

بعضی افراد معتقد هستند که روغن زیتون باعث می شود که صدای شما صاف شود پس شاید بتوانید از آن استفاده کنید.

5- آب میوه های سبز

یکی از آب میوه های مورد علاقه من، آب کرفس ( که برای اعصاب بسیار بسیار خوب است)، آب خیار، آب گشنیز، با اندکی عصاره سیر و زنجبیل می باشد. همچنین شما می توانید از سبزیجات برگ دار نیز استفاده کنید زیرا باعث می شود که انرژی و رطوبت زیادی وارد بدن شما شود.

6- توت فرنگی ها برای حنجره بسیار عالی هستند

راستش اگر دقت کنید می بینید که توت ها خیلی شبیه حنجره هستند ! اگر اندکی در اینترنت تحقیق کنید می بینید که توت فرنگی چقدر برای حنجره شما مفید است

7- سوپ های آبدار

شما می توانید از سوپ سیر، سبزیجات استفاده کنید زیرا برای حنجره شما بسیار عالی هستند ( البته بهتر است که از گوجه و خامه در سوپ های خودتان استفاده نکنید زیرا باعث رفلکس معده می شوند).

8- سالمون – بوقلمون همراه با كوينولا و توفو

این موارد، منابعی سرشار از پروتئین هستند. بهتر است که شما از سس های کچاپ استفاده نکنید زیرا شکر زیادی در این سس ها وجود دارد و معمولا استفاده از شکر زیاد باعث می شود که انرژی بدن شما تخلیه شود.

9- استفاده از کربوهیدرات شب قبل از اجرا

استفاده از سیبزمینی بهتر از برنج یا پاستا می باشد زیرا این ترکیبات در بدن شما به شکر تبدیل می شود.