مهارت های ارتباطی

هشدار: پیامک «سلام ریحان» کلاهبرداری رمزارز است

اخیرا پیامک‌هایی جعلی مبنی بر به‌روزرسانی حساب کاربری یک پلتفرم معاملاتی رمزارز، به برخی از کاربران ایرانی ارسال شده، که شناسه و رمز عبور ورود به پلتفرم، به همراه موجودی حساب (تقریبا ۲۰۰ هزار دلار)  نیز در آن ذکر شده است.

در ابتدا به‌نظر می‌رسد که حساب کاربری شخصی به نام «ریحان» به‌روزرسانی شده و اطلاعات ورود جدید، به اشتباه شماره‌ی شما ارسال شده است.
حال در صورت مراجعه به وب‌سایت جعلی USDTPKY.COM و ورود به حساب کاربری با اطلاعات ذکر شده در پیامک، حسابی را مشاهده خواهید کرد که ظاهرا به همان مقدار ذکر شده، موجودی‌ِ تتر دارد.

اما اگر شخصی بخواهد بخشی از موجودی را برداشت کند، پس از وارد کردن مقدار درخواستی و آدرس کیف پول، فیلدی برای وارد کردن KEY مربوط به رمزارز وی قرار گرفته است.

حال در صورتی که قربانی، PRIVATE KEY تترهای خود در کیف پول مقصد را در این فیلد وارد کند، مهاجم به تترهای وی دسترسی پیدا کرده و می‌تواند تمام آن را سرقت نماید.

توجــــه
توجه داشته باشید که این روش کلاهبرداری در بین کاربران ایرانی زیاد شده و مهاجمان با ارسال پیام‌های مشابه در پیام‌رسان‌های مختلف، قصد سرقت موجودی رمزارز شما را دارند.

چند نمونه از پیامک‌های جعلی

منبع دو عکس انتها به ترتیب: تولم نیوز و خبر فوری

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن